Skip to content

Kas vyksta Delfi komentarų skiltyse?

liepos 13, 2009

Turbūt daugelis užsuka i Delfi pasiskaityti dienos naujienų. Kai kam šis informacijos lyderis tapo savotišku “McDonalds“ sinonimu – viską ryjantis arogantiškas gigantas, kitiems gi savotiškas “Pampers“ – kuomet reikia informacijos, pirmoji asociacija yra “Delfi“. Na o tretiems puikus PR’inimosi būdas.

Delfi

 

Tikslas pateisina priemones

Nesenai teko stebėti išgarsėjusios “Omnitel’io“ ne itin vykusios akcijos“Asmeninis planas“ komunikacijos veiksmus komentarų skiltyse. Net neabejoju, kad čia buvo įsitraukę bent trys dideli rinkos žaidėjai – “Bitė“, “Tele2“ bei “Omnitel“. Konkurencija dėl bėgančių iš “Omnitel’io“ klientų vyko ne tik “mass media“ bet ir “social media“, kuriems ir priskirčiau komentarų skiltis kanaluose. Štai ten teko stebėti įdomius procesus.

Pradėkime nuo prielaidos, kad šiose didžiosiose bendrovėse dirbantys žmonės puikiai supranta, kaip formuoti viešąją nuomonę ir, garantuoju, tikrai paskaito tai, kas apie juos rašoma. Tam sukurtas puikus monitoringo paslaugų mechanizmas, kurias RSV agentūros įtraukia į savo paslaugų sąrašus. Kitomis gi paslaugomis taip atvirai nesigiriama:) Viena iš jų – aktyvus dalyvavimas komentarų skilties diskusijose. Etiška? Ne mums spręsti:) Pasak Makiavelio – “tikslas pateisina priemones“.

Štai po tokios įžangos pats laikas pažvelgti, kas gi vyko viešojoje erdvėje. Kiekviena žinutė apie “Omnitel’į“ susilaukė ganėtinai didelio komentuotojų aktyvumo. Kiekvienoje iš šių straipsnių komentarų skiltyje jaučiama neigiama nuostata į “Omnitel’io“ pasiūlymą. Moderatoriams labai stengtis nereikėjo. Tiesiog pasinaudota klientų tarpe vyravusiomis neigiamomis emocinėmis nuostatomis. Viskas kaip ir natūralu.

Komentarai

Komentaraią

Komentrai2

 

Aukštasis RSV pilotažas

Tačiau mano dėmesį patraukė vienas iš paskutiniųjų straipsnių. Tiesa sakant “pasimoviau“ ir aš – parašiau komentarą, nors tam dažniausiai man trūksta ir noro ir laiko ir motyvacijos. Vienu žodžiu, nesu etatinis forumų bei komentarų skilčių dalyvis. Taigi, kas gi įvyko? Atsakymas paprastas – prieš tai minėto straipsnio komentarų srityje buvo sukurtas įžeidžiantis, nepagarbus ir neigiamas emocinis fonas. Keletas komentatorių gynė “Omnitel’į“ labai nemokšiškai pateikdamas argumentus bei išjuokdamas kitaip mąstančius žmones. Ir svarbiausia – buvo labai aiškiai duodama suprasti, kad šiuos komentarus rašo “Omnitel“ samdyti žmonės. Na ir ką aš – pasijutau kovotoju už teisybę ir įpyliau deguto į statinę, pasisakydamas prieš omnį. Kaip ir visi panašiai mąstantys sulaukiau nemažai penktoko lygio atsakymų į savo žinutę, kas dar labiau mane nuteikė prieš šį operatorių. Ir tik tuomet pagalvojau, kad tai ir gali būti pagrindinis aktyviai komentaruose veikiančių asmenų tikslas – stiprinti neigiamas asociacijas prieš “Omnitel“. Ir ką gi – jiems pavyko:) Pačiam nejaučiant buvo gražiai ir subtiliai “prapautos smegenys“:) Puikus darbas:) Dar Pakso valdymo laikais buvo plačiai kalbama apie juodąsias RSV technologijas. Intuicija kužda, kad susidūriau su viena iš jų. Jos veikimo principą aprašyčiau taip:

1. Leisti žmonėms suprasti, kad už “Omnitelį“ rašo samdyti darbuotojai.

2. Kadangi omnio tiskslinė grupė yra brandūs žmonės, verslo segmentas, pasistengti, kad “už omnį“ komentarai būtų kiek įmanoma labiau įžeidžiantys, kitaip sakant paauglių lygmens. Tikslas – sumenkinti “Omnitel’io“ kaip verslo partnerio asociacijas.

3. Naudojant 1 ir 2 taisykles pakomentuoti beveik kiekvieną prieš omnį pasisakiusio žmogaus nuomonę.

Šios akcijos rezultatas garantuotas – nemažai žmonių pradės jausti neigiamus jausmus ne komentatoriams, bet “Omnitel’iui“. Nors… Gal patys ir kalti:)

Reklama
No comments yet

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: